Witamy na stronie Przedsiębiorstwa Handlowego RUDIMEX

Jak zaczynaliśmy?

Jesteśmy firmą rodzinną, która na polskim rynku fotograficznym działa nieprzerwanie od roku 1990.

Od samego początku naszej działalności specjalizujemy się w zaopatrywaniu Studiów Fotograficznych w urządzenia i materiały eksploatacyjne służące do wykonywania zdjęć identyfikacyjnych (zdjęć ID) do urzędowych dokumentów osobistych takich jak: dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy, wizy, dyplomy itp.

Już w roku 1990 , w miejsce tradycyjnej metody fotografowania jednoobiektywowym  aparatem studyjnym a następnie obróbki w ciemni fotograficznej, wprowadziliśmy do polskich Studiów Fotograficznych czteroobiektywowe kamery MINIPORTRAIT 403 amerykańskiej formy POLAROID.

Materiałem eksploatacyjnym do profesjonalnych kamer studyjnych POLAROID były specjalne ładunki typu INSTANT. Dzięki temu można było całkowicie wyeliminować długotrwały i mało komfortowy proces obróbki zdjęć ID w ciemni fotograficznej.
Wdrożenie bardzo nowoczesnej wówczas technologii POLAROID skróciło cały proces wykonywania zdjęć ID do przysłowiowych “trzech minut”.

Nowym wyzwaniem dla naszej firmy była dygitalizacja procesu fotografowania i wykonywania (drukowania) zdjęć w tym zdjęć ID.

rudimex-historia-firmy

HiTi – nasz partner strategiczny

Tym czym w latach 90-ch XX wieku była dla nas bezpośrednia współpraca z firmą POLAROID tym od początku nowego XXI wieku stała się trwająca do dnia dzisiejszego współpraca z tajwańską firmą HiTi DIGITAL Inc.

Na początku lat dwutysięcznych profesjonalne urządzenia do do fotografii cyfrowej były bardzo drogie. O ile konkurencja wymusiła obniżkę cen w zakresie cyfrowych aparatów fotograficznych, mających zastosowanie w Studiach, o tyle problemem były odpowiednie drukarki.
W roku 2002 na targach CEBiT w Hanowerze firma HiTi zaprezentowała pierwszą swoją fotodrukarkę termosublimacyjną 630PL. W trakcie tych targów zawarliśmy z HiTi porozumienie, obowiązujące do dzisiaj, na mocy którego zostaliśmy jedynym oficjalnym przedstawicielem marki HiTi w Polsce.

Dzięki naszej aktywności i znajomości specyfiki rynku Studiów Fotograficznych, fotodrukarki HiTi bardzo szybko stały się podstawowym wyposażeniem tych Studiów w całym kraju.

Przez kolejne lata firma HiTi wdrażała do produkcji nowe modele fotodrukarek termosublimacyjnych. W historycznej kolejności były to modele: 630 PS, 640 ID, 730 PL i PS, BS-ID400 oraz S-400 i S-420. Wszystkie te drukarki były przystosowane do pracy na papierze w listkach.

W roku 2009 w odpowiedzi na potrzeby rynku firma HiTi wdrożyła do produkcji fototodrukarkę na papier w rolach. Był to model P-510 dostępny w wersjach L, S i K. Podstawową zaletą fotodrukarek na papier w rolach jest szybkość realizacji wydruków oraz zdecydowanie niższe koszty materiałów eksploatacyjnych w porównaniu z papierem w listkach. Tak więc po raz kolejny stanęliśmy jako firma przed wyzwaniem wdrożenia do polskich Studiów Fotograficznych zupełnie nowych jakościowo urządzeń do wykonywania zdjęć.

Nową generację fotodrukarek HiTi wprowadziliśmy na polski rynek w roku 2010. Kapitał zaufania ze strony Studiów Fotograficznych , jaki przez lata zdobyliśmy , bardzo ułatwił nam to zadanie. Obniżenie kosztów materiałów eksploatacyjnych w fotodrukarkach na papier w rolach spowodowało poszerzenie możliwości zastosowań tych urządzeń.
Na fotodrukarkach HiTi serii P-510 drukowano już nie tylko zdjęcia ID lecz także wszelkiego rodzaju zdjęcia w wydarzeń okolicznościowych takich jak śluby, wesela itp.

Ku przyszłości

Od roku 2014 zaczęliśmy wprowadzać do Studiów drugą generację fotodrukarek HiTi na papier w rolach. Najpierw był to model P-520L a obecnie najnowszy model P-525L. Najnowsza generacja fotodrukarek oprócz współpracy z komputerami klasy PC lub laptop ma możliwość bezprzewodowej współpracy (WiFi) z takimi urządzeniami jak smartfony i tablety. To otwiera niesamowite możliwości dla zastosowań tych fotodrukarek. Oczywiście to nie koniec drogi naszego rozwoju. Już teraz przygotowujemy się do wprowadzenia na polski rynek super szybkiej fotodrukarki HiTi X610, która jedno zdjęcie formatu 10 cm x 15 cm drukuje w niesamowicie krótkim czasie 1,5 sekundy (2.400 zdjęć na godzinę)!!! Długotrwała działalność naszej firmy oraz jej ustawiczny rozwój nie byłby możliwy gdyby nie nasi wspaniali Klienci. To dzięki ich zaufaniu i lojalności odnieśliśmy tak wiele sukcesów a dzisiaj śmiało  możemy patrzeć w przyszłość. Serdecznie za to dziękujemy.

termosublimacja team

Skorzystaj z naszego doradztwa i wybierz najlepsze produkty